החלטת לפתוח עסק המצריך רישוי לפי חוק רישוי עסקים?

משרדנו נותן ייעוץ ופועל עבורך לאורך כל הדרך עד להשגת רישיון עסק תוך זמן קצר ביותר.

קבלת רישיון עסק אינו עניין של מה בכך, הכולל בירוקרטיה רבה. אנו, עורכי דין משרד הבריאות נסייע לך בכל התכנון המקדמי של פתיחת עסק, כגון מציאת מיקום לעסק בהתאם לרצונך, ובדיקת חוזה שכירות או קניית נכס. בנוסף, אנו נסייע לך למלא את כל הדרישות הספציפיות לעסק שלך על פי תקנות רישוי עסקים, ולבסוף כמובן נצייד אותך ברישיון עסק.

חוק רישוי עסקים מסדיר ומונה את תחומי העיסוק אשר טעוני רישום. עסקים אלו מחויבים בהגשת בקשה לרישיון עסק וכן, להחזיק ברישיון עסק בעל תוקף.

חוק רישוי עסקים מסדיר את קבוצות הרישוי ומחלק אותן לפי תחומי עיסוק: עסקים בתחום המזון (מפעלי מזון, אולמות אירועים, קייטרינג), מפעלי תעשייה (מתכות, עץ ופלסטיק) ועסקים פרטיים (מסעדות, מוסכים, נגריות ועוד).

יזם אשר רוצה לפתוח עסק המוגדר כטעון רישוי נדרש לבצע הליך פתיחת תיק עסק ולקבל רישיון עסק על פי חוק רישוי עסקים. יש לציין כי מפעם לפעם הרשויות מבצעות ביקורות בבית העסק. בביקורות אלו נעשית בדיקה של אחזקת רישיון עסק תקף, רישיון יצרן במידה ומדובר בעסק מזון, תנאי תברואה ועוד.

אנו נתווה לך את הדרך בין הפרוצדורות השונות לקבלת רישיון עסק

לאחר בחירת מיקום העסק וטרם חתימה על חוזה שכירות או קניה של נכס מקרקעין אשר ישמש כבית העסק, יש לבדוק את הדרישות והתקנות הנוגעות לתחום העיסוק הספציפי בו אתה מבקש לעסוק. אי עמידה בדרישות ובתקנות אלו תגרום להפסדים כספיים ולהפסד זמן רב.

אם כך, יש לוודא כי מיקום הנכס אשר ישמש כבית העסק וסוג פעילותו המבוקש מתאימים לדרישות הרשויות כגון: שירותי הכבאות, המשרד לאיכות הסביבה, משרד הבריאות, מחלקת ההנדסה ברשות, משרד התמ" ת ומשטרה.

עמידה בתנאים ובדרישות עוד משלב התכנון

עמידה בדרישות הגורמים הרלוונטיים היא קריטית עוד משלב התכנון. במידה ודרישות הגורמים הרלוונטיים לא יבדקו ביסודיות ודרישותיהן לא יבוצעו כשורה, התכנון עלול להיפסל ויש סיכון ממשי כי הכסף והמשאבים הרבים שהושקעו בתכנון ובשיפוץ המקום ירדו לטמיון. לא תוכל להמשיך בהגשת הבקשה לקבלת רישיון עסק ללא תכנון מחדש העומד בדרישות ובתקנות כנדרש.

עורך דין משרד הבריאות בעל ידע מעמיק בתחום ידאג לכל נושא הבירוקרטיה של קבלת רישיון עסק ויפנה לך זמן לעבוד.

יש לזכור כי לידע ולניסיון יש משמעות. עורך דין משרד הבריאות המכיר את הגורמים השונים ואופן פעולתם ידע לבצע את הנדרש בצורה הטובה ביותר ואף לקבל הקלות מסוימות תוך חיסכון בכסף וזמן רב.

סנקציות בגין הפעלת עסק ללא רישיון עסק

עסק המתנהל ללא רישיון מהווה עבירה פלילית.

עסק הפועל ללא רישיון צפוי לסגירה מנהלית, דבר אשר יגרום להפסדים כספיים רבים. עם זאת, בעליו עלול להיתבע ולקבל קנסות, ואף לקבל עונש מאסר.

לכן, בעל עסק שמחזיק ברישיון עסק יכול להיות רגוע כאשר נעשית ביקורת הבודקת את רישוי העסק שלו.

לאחר התכנון ומילוי כל המסמכים הנדרשים ניגשים לאגף רישוי עסקים

הפניה לאגף רישוי עסקים צריכה להיעשות לאחר שווידאנו כי יש ברשותנו את כל המסמכים הנחוצים לאישור הבקשה. לאחר מכן נפנה למחלקת רישוי עסקים לפתיחת תיק רישוי על שם העסק. כעת, יבצעו הגורמים הרלוונטיים בדיקות וביקורות על מנת לבדוק ולוודא כי הבקשה עומדת בכל הקריטריונים והתקנות המהווים תנאי לקבלת רישיון העסק אותו ביקשנו לאשר.